SZYBKA POMOC - WPŁAĆ JUŻ TERAZ ON-LINE

10zł 20zł 50zł inna kwota

Kasia urodziła się 11.08.2008r. Jest śliczną i wesołą dziewczynką. Jest naszą Podopieczną od samego początku działania Fundacji. To taki nasz malutki aniołek, który motywuje nas do działania i pomagania innym. Kasię i jej siedmioletniego brata Mateuszka często  odwiedzamy w ich rodzinnym domu w Rychwałdku. Ich niesamowita mama Iza pomimo tego, że codziennie zmaga się z chorobą swojej córeczki bardzo chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Wszędzie jej pełno. Swoją energią napędza nas wszystkich.

Sytuacja materialna i mieszkalna (jeden pokój z kuchnią w bardzo starym, drewnianym domu po babci) rodziny jest bardzo trudna. Iza ze względu na Kasię, która wymaga całodobowej opieki nie może podjąć pracy.

Kasia cierpi na okrutną chorobę - padaczkę z Zespołem Westa. Zespół Westa, który jest odmianą padaczki występującej u dzieci, to jedna z najcięższych diagnoz w obszarze zaburzeń epileptycznych. Rokowania są na ogół niepomyślne, a ta odmiana padaczki jest wyjątkowo lekooporna. Pierwsze objawy zespołu Westa  zaobserwować można już od drugiego miesiąca życia dziecka – najczęściej pojawiają się one między trzecim a dziewiątym miesiącem. Choroba przybiera charakterystyczną formę napadów. Są to skurcze zgięciowe bardzo nagłe i szybkie, czasem również toniczne skłony głowy. Skurcze trwają kilka do kilkunastu sekund i mogą pojawiać się wielokrotnie w ciągu dnia. Taką formę napadów nazywa się „ukłonem ludzi wschodu”. Skurczom mięśniowym mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak ślinotok, oczopląs, zmiana koloru skóry.

 Kasia wymaga stałego, bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji…

Zapraszamy do lektury artykułów o naszej Podopiecznej Kasi, które ukazały się w gazecie "Chwila dla Ciebie"(skany artykułu poniżej) oraz na stronie internetowej Gazety Żywieckiej pod adresem http://www.gazetazywiecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1671:czytelnicy-pomocie&catid=36:spoleczenstwo&Itemid=71

Aby przekazać 1 % podatku:

Wpisz w rozliczeniu PIT numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207,
z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Kasia Dyrlaga”.

Pobierz darmowy program do rozliczenia deklaracji podatkowej - PIT FORMAT

Aby przekazać darowiznę przelewem:
Fundacja „Serca dla Maluszka”
Ul. Kowalska 89
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Kasia Dyrlaga

Aby  przekazać darowiznę przelewem z zagranicy:

Fundacja "Serca dla Maluszka"
Numer rachunku 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Bank Millenium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2 A
02-593 Warszawa 
POLAND
Kod SWIFT banku: BIGBPLPW
Tytułem: Kasia Dyrlaga


Załączniki: